wtorek, 16 października 2012

AFRYKAŃSKIE ROLNICTWO

*cechy afrykańskiego rolnictwa:
-niekorzystne warunki naturalne
-stosowanie prymitywnych metod upraw
-niska wydajność gospodarstw rolnych
-duży odsetek zatrudnionych
*w Afryce uprawia się m. in. proso, sorgo, kukurydzę, ryż, maniok, bataty i owoce. Na wielkoobszarowych plantacjach dominują uprawy roślin takich jak: kakaowce, kakaowce oraz przyprawy.

sorgo











                      kukurydza










proso











                                                ryż














maniok











                             bataty











8 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak się zastanawiam, czy na ich ziemiach również można byłoby uprawiać rzepak ozimy https://www.syngenta.pl/uprawy/rzepak/odmiany-nasion który jak dla mnie jest jednym z głównych płodów rolnych. Wydaje mi się, że mógłby się on nie przyjąć lecza jest kilka jego odmian to może któraś dałaby radę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie rolnictwo kojarzy mi się z niedoborami wody, ale pewnie tak nie jest, jednak mimo wszytko gdy panuje susza należy glebę w odpowiedni sposób chronić https://www.dostudni.pl/ochrona-gleby-w-czasie-suszy,b37.html aby nie powstały nieodwracalne szkody.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aby zapewnić odpowiednią ochronę naszym uprawom, często stosuje się różne nowoczesne zabezpieczenia eliminujące ryzyko wystąpienia groźnych chorób roślin. Przykładem mogą być tutaj specjalne maty dezynfekcyjne https://powerrubber.com/kat/maty-hodowlane/maty-dezynfekcyjne/ pod koła pojazdów. To właśnie tą drogą nierzadko przenoszone są wirusy oraz bakterie obecne na zanieczyszczonych oponach.

      Usuń
  4. Ogólnie samo rolnictwo na tym kontynencie jest od dawna ale nie wiem na jakim etapie jest teraz. Moim zdaniem powodzenie ma cyfrowe rolnictwo https://kalendarzrolnikow.pl/7868/rolnictwo-cyfrowe-szansa-na-wzrost-efektywnosci-w-rolnictwie gdzie istnieje realna szansa na wzrost efektywności.

    OdpowiedzUsuń
  5. Faktycznie bardzo ciekawie napisane. Czekam na więcej.

    OdpowiedzUsuń
  6. Samo rolnictwo raczej niczym się nie różni od naszego i ewentualnie różnego rodzaju choroby mogą mieć nasze plony. Od siebie mogę polecić świetny wpis https://www.newsyprasowe.pl/2019/12/02/ochrona-upraw-przed-chorobami-rozpoznaj-pierwsze-objawy-septoriozy/ gdyż poznanie choroby jaką jest septorioza jest moim zdaniem ważne.

    OdpowiedzUsuń